Wall Street Big Bull przewiduje, że cena Bitcoina osiągnie 82 tys. dolarów przed dalszym wzrostem

Tom Lee, “Wall Street Big Bull”, przewiduje, że Bitcoin wzrośnie do 82 tysięcy dolarów w najbliższym czasie, dążąc do 150 tysięcy dolarów do 2024 roku, w obliczu hossy na rynku.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

  • Tom Lee prognozuje, że Bitcoin wkrótce osiągnie 82 tysiące dolarów, a do 2024 roku osiągnie 150 tysięcy dolarów, przy optymizmie rynkowym.
  • Optymistyczne prognozy Lee pokrywają się z odrodzeniem Bitcoina, zbliżając się do poprzedniego rekordu wszech czasów.
  • Niedawny wzrost Bitcoina jest napędzany napływem funduszy ETF i nadchodzącymi wydarzeniami związanymi z halvingiem.

Wśród rosnącej dynamiki cen Bitcoina, Tom Lee, popularnie znany jako “Wall Street Big Bull”, dokonał odważnej prognozy dotyczącej trajektorii kryptowaluty. W szczególności Lee przewiduje, że Bitcoin osiągnie 82 000 USD w najbliższym czasie, a następnie potencjalny wzrost do 150 000 USD do końca 2024 roku.

Tymczasem jego optymistyczne prognozy pojawiają się w obliczu odrodzenia Bitcoina, zbliżającego się do rekordowego poziomu i przyciągającego uwagę inwestorów na całym świecie.

Bycza prognoza Toma Lee

Tom Lee, szef działu badań w Fundstrat, podzielił się ostatnio swoim optymistycznym spojrzeniem na przyszłość Bitcoina podczas wywiadu dla CNBC Last Call. Lee uważa, że Bitcoin jest gotowy do powrotu do swojej długoterminowej linii trendu, przewidując docelową cenę 82 000 USD wkrótce, z dalszym wzrostem do 150 000 USD do końca 2024 roku.

Tymczasem jego prognoza jest zgodna z obecnymi pozytywnymi nastrojami panującymi na rynku, charakteryzującymi się trwającą fazą hossy Bitcoina. Warto zauważyć, że Bitcoin osiągnął dziś poziom 68 000 USD i zbliżył się do rekordowego poziomu z listopada 2021 r., po czym nastąpił niewielki odwrót.

Innymi słowy, prognoza Lee ma znaczenie w kontekście niedawnego wzrostu cen Bitcoina i zbliżania się do poprzedniego rekordowego poziomu. Kapitalizacja rynkowa kryptowaluty przekroczyła poziom 1,3 bln USD, co przypisuje się takim czynnikom, jak zwiększone inwestycje w Bitcoin ETF, oczekiwanie na nadchodzące wydarzenie halvingu i zwiększone zainteresowanie inwestorów aktywami cyfrowymi.

Cena bitcoina wśród byczych prognoz

Optymistyczna prognoza Lee, zgodnie z którą Bitcoin osiągnie 150 000 USD do końca 2024 r., podkreśla rosnące zaufanie do długoterminowego potencjału kryptowaluty. Prognoza ta uzupełnia dominujący optymizm dotyczący przyszłej trajektorii Bitcoina, napędzany niedawną dynamiką rynku i korzystnymi zmianami regulacyjnymi.

Poza tym, niedawny wzrost wartości Bitcoina, który spowodował, że jego cena zbliżyła się do 69 000 USD, oznacza odrodzenie napędzane przez różne czynniki, w tym znaczny napływ BTC ETF i oczekiwanie na zbliżające się wydarzenie halvingu Bitcoina w kwietniu.

Wśród tej pozytywnej dynamiki, bycze prognozy Lee dodatkowo wzmacniają zaufanie inwestorów, torując drogę potencjalnym napływom instytucjonalnym i szerszemu przyjęciu kryptowalut jako realnej klasy aktywów.

W międzyczasie, w chwili pisania tego tekstu, cena Bitcoina wzrosła o 1,44% w porównaniu z dniem wczorajszym i wyniosła 66 400,99 USD, a jego wolumen obrotu wzrósł o 82,34% do 75,32 mld USD. Z drugiej strony, Bitcoin Futures Open Interest (OI) również wzrósł o 6,27% w ciągu ostatnich 24 godzin do 485,87 tys. BTC lub 32,39 mld USD.

Według danych CoinGlass, Bitcoin OI na CME Exchange wzrósł o 5,90% od wczoraj, a następnie Binance i Bybit.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours