Krach na rynku kryptowalut: Cena Bitcoina (BTC) gotowa na 25% korektę wśród dumpingu górników

Korekta Bitcoina o 7% doprowadziła do szerszego krachu na rynku kryptowalut, a inwestorzy stracili 150 miliardów dolarów. Otwarte odsetki BTC spadają w wyniku korekty.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

  • Górnicy Bitcoina przenieśli 1 000 Bitcoinów do Coinbase, sprzedając przy każdym wzroście do 69 000 USD.
  • Wskaźnik MVRV Bitcoina sygnalizuje poważną korektę ceny BTC.
  • Otwarte rynki Bitcoina wypłukują nadmiernie spekulacyjną aktywność handlową.

Gdy tylko cena Bitcoina (BTC) wzrosła powyżej 69 000 USD, napotkała silną presję sprzedaży, która spowodowała spadek o 7% od szczytu aż do 63 500 USD. W następstwie tego nastąpiła korekta na całym rynku kryptowalut, który w ciągu ostatnich 24 godzin stracił ponad 150 miliardów dolarów.

Cena Bitcoina (BTC) w obliczu 25% korekty?

Powołując się na dane z Santiment, znany analityk kryptowalut Ali Martinez wydaje ostrzeżenie dotyczące wskaźnika MVRV (wartość rynkowa do wartości zrealizowanej) Bitcoina, który obecnie wynosi 19,57%. Martinez podkreśla niepokojący wzorzec historyczny, stwierdzając, że za każdym razem, gdy wskaźnik MVRV przekraczał próg 18% od lutego 2021 r., cena Bitcoina spadała nawet o 24% do 55%.

Biorąc pod uwagę ten trend, inwestorzy są zachęcani do uważnego monitorowania wskaźnika MVRV, ponieważ sugeruje on zbliżającą się możliwość znacznej korekty ceny Bitcoina. Ostrzeżenie analityka podkreśla znaczenie czujności i strategii zarządzania ryzykiem w poruszaniu się po niestabilnym rynku kryptowalut.

Według ustaleń CryptoQuant, dane on-chain ujawniły znaczący ruch 1000 bitcoinów o wartości około 69 milionów dolarów do Coinbase. Te ruchy Bitcoinów miały miejsce z adresów powiązanych z górnikami i sięgają ponad dekady wstecz. Ruch ten miał miejsce tuż przed osiągnięciem przez Bitcoina nowych szczytów na poziomie około 69 000 USD, po czym nastąpił spadek do 62 000 USD we wtorek

Krytyk Bitcoina Peter Schiff zażartował z inwestorów, stwierdzając: “Wcześniej dzisiaj Bitcoin osiągnął nowy rekordowy poziom ponad 69 200 USD. Około cztery godziny później cena spadła do 59 300 USD. To prawie 10 tysięcy dolarów za Bitcoina, co oznacza spadek w ciągu dnia o oszałamiające 14,5%. Nic tak niestabilnego nie może być opisane jako bezpieczna przystań lub magazyn wartości!”

BTC Buy The Dip Calls na fali wznoszącej

Dostawca danych on-chain Santiment poinformował, że ulotne świętowanie rekordowego poziomu Bitcoina zostało szybko przyćmione przez obawy, gdy cena spadła o 7%. Wezwania do kupna gwałtownie wzrosły do najwyższego poziomu od miesięcy. Historycznie rzecz biorąc, gdy początkowa pilność ustąpi, stanowi to prawdziwą okazję do wykorzystania zakupów.

Według Santiment, całkowite otwarte zainteresowanie na giełdach Bitcoinem znacznie spadło po dzisiejszym rekordowym poziomie dla BTC. Spadek otwartych pozycji na giełdach Bitcoina oznacza zmniejszenie nadmiernie spekulacyjnej aktywności handlowej. Ten spadek otwartego zainteresowania można interpretować jako tymczasowe usunięcie nadmiaru spekulacyjnego z rynków.

Zakładając, że stopy finansowania ustabilizują się, ceny mogą doświadczać wahań, na które mniejszy wpływ mają pozycje futures i opcji, a bardziej odzwierciedlają rzeczywistą dynamikę podaży i popytu ze strony handlowców, inwestorów i hodowców.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours