Wyprzedaż na rynku kryptowalut: Ponad 1 miliard dolarów w BTC, ETH, XRP, SHIB zlikwidowany, oto dlaczego

Wyprzedaż na rynku kryptowalut: BTC, ETH, XRP, SHIB i inne altcoiny odnotowały likwidację ponad 1 miliarda dolarów z powodu księgowania zysków i wydarzeń makro.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

  • Na rynku kryptowalut w ciągu ostatnich 24 godzin zlikwidowano 1,10 miliarda dolarów.
  • Górnicy kryptowalut i wieloryby księgują zyski po tym, jak cena BTC osiągnęła nowy rekord wszech czasów
  • Czynniki makroekonomiczne nadal wywierają presję przed zeznaniami kongresowymi Powella
  • Dane dotyczące instrumentów pochodnych BTC i ETH pozostają mocne pomimo wyprzedaży na rynku kryptowalut

Rynek kryptowalut odnotował masową wyprzedaż w ciągu ostatnich 24 godzin, pogrążając globalną kapitalizację rynku kryptowalut o ponad 2% z 2,57 bln USD do najniższego poziomu 2,29 bln USD. Ceny Bitcoina (BTC) i Ethereum (ETH) spadły o 15% w ciągu 5 godzin, a inne altcoiny, w tym Solana (SOL), BNB, XRP i Cardano (ADA) również spadły. Ceny Dogecoin (DOGE) i Shiba Inu (SHIB), które odnotowały ogromny wzrost w wyniku szału memów, również spadły o ponad 25%.

Górnicy Bitcoin i krach na rynku spowodowany przez wieloryby

Wyprzedaż nastąpiła natychmiast po tym, jak cena Bitcoina przebiła nowy rekord wszechczasów na poziomie 69 200 USD. Dane CryptoQuant on-chain dotyczące Miner Reserve i Miner to Exchange ujawniły znaczny ruch BTC na giełdy. Te ruchy BTC spowodowały, że Bitcoin spadł o 15% z nowych maksimów wynoszących prawie 69 200 USD do 59 323 USD w ciągu ostatnich 24 godzin. Rezerwa górników BTC spadła do 1,82 miliona, osiągając poziom z 2021 roku.

CoinGape poinformował również, że Satoshi era 1,000 bitcoinów o wartości około 69 milionów dolarów została przeniesiona do Coinbase. Te ruchy Bitcoinów miały miejsce z adresów powiązanych z górnikami. Presja na sprzedaż BTC przez górników rośnie wraz ze zbliżającym się halvingiem Bitcoina.

Wieloryby również uczestniczyły w wyprzedaży, a Whale Alert pokazuje masowe BTC, ETH, XRP, DOGE, SHIB, LTC, MATIC i inne altcoiny wyrzucane na giełdy kryptowalut. Wieloryby i animatorzy rynku księgują ogromne zyski z ostatniego wzrostu na rynku kryptowalut.

Ponad 1 miliard dolarów w likwidacjach

Ogólnie rzecz biorąc, rynek kryptowalut stracił ponad 200 miliardów dolarów wartości rynkowej w wyniku ostatnich likwidacji, gdy cena BTC osiągnęła nowy ATH. Dane Coinglass wskazują na prawie 1,10 miliarda dolarów w likwidacjach kryptowalut, a ponad 297 tysięcy traderów zostało zlikwidowanych w ciągu ostatnich 24 godzin. Największe pojedyncze zlecenie likwidacji XBTUSD o wartości 9 milionów dolarów miało miejsce na giełdzie kryptowalut BitMEX

Zlikwidowano prawie 820 milionów długich pozycji i 235 milionów krótkich pozycji, przy czym Bitcoin i Ethereum były świadkami likwidacji ponad 309 milionów dolarów i 185 milionów dolarów. Spowodowało to krwawienie na rynku kryptowalut, ale także stworzyło okazję do kupna po spadku.

Czynniki makro

Przedstawiciele Fed stali się już bardziej ostrożni w kwestii obniżek stóp procentowych i spodziewają się pierwszej obniżki w drugiej połowie roku. Zeznania prezesa Fed Jerome’a Powella przed komisjami Izby Reprezentantów i Senatu zapewnią ostrzejszy pogląd na politykę pieniężną i oczekiwania dotyczące obniżek stóp w obliczu mieszanych danych o inflacji.

Tymczasem indeks dolara amerykańskiego (DXY) wzrósł do 103.89. W ciągu ostatnich kilku tygodni nadal pozostawał niestabilny. Co więcej, rentowności amerykańskich obligacji skarbowych wzrosły, ponieważ inwestorzy oczekują na nowe dane gospodarcze, które mają pojawić się w tym tygodniu i mogą dostarczyć więcej informacji. Rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych wynosi 4,158%, odbijając się w ciągu ostatnich kilku dni.

Narzędzie CME FedWatch wskazuje na wyższe prawdopodobieństwo obniżek stóp procentowych w czerwcu po ostatnich danych gospodarczych. Jednak Wall Street przesunęła swoje prognozy dotyczące pierwszej obniżki stóp na lipiec i wrzesień.

Cena BTC kontynuuje wzrosty po mocnych danych dotyczących instrumentów pochodnych

Podczas gdy uczestnicy rynku księgują zyski po niedawnym wzroście i szale monet memów, dane dotyczące instrumentów pochodnych pokazują siłę na rynku. Stopy finansowania również nieco spadły po niedawnej wyprzedaży na rynku kryptowalut.

Opcje na Bitcoina i Ethereum pozostają wyższe, ponieważ traderzy wykonali więcej połączeń niż sprzedaży, przy dużym wolumenie. Traderzy Bitcoina mają ponad 14 tys. opcji call po cenie wykonania 70 tys. USD o wartości nominalnej 944 mld USD, co wskazuje na ogromny wzrost nastrojów.

Tymczasem otwarte transakcje futures na Bitcoina i Ethereum wynoszą odpowiednio 32,85 mld USD i 13,19 mld USD. W ciągu ostatnich 4 godzin nastąpiło znaczne przejście od sprzedaży do kupna, odnotowując ponad 5% wzrost OI w głównych kryptowalutach.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours