Fidelity Bitcoin ETF notuje rekordowe wpływy powyżej 400 mln USD, wolumen obrotu gwałtownie rośnie

Wolumen obrotu Bitcoin ETF gwałtownie przekroczył 5 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia, a FBTC firmy Fidelity znalazł się w centrum uwagi w poniedziałek.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

  • Fidelity dołącza do BlackRock, rejestrując ogromny napływ 400 milionów dolarów w FBTC.
  • Wolumen obrotu Bitcoin ETF po raz drugi osiągnął poziom 5 miliardów dolarów.
  • Analitycy sugerują, że jesteśmy na etapie rozgrzewki hossy Bitcoina.

W miarę jak cena Bitcoina (BTC) rośnie aż do nowego rekordowego poziomu, nowo uruchomione fundusze ETF Bitcoin nadal osiągają kamienie milowe dzięki nowym napływom. W poniedziałek, 4 marca, Fidelity Bitcoin ETF (FBTC) zarejestrował swoje najwyższe jednodniowe wpływy na oszałamiającym poziomie 404 milionów dolarów.

Bitcoinowe fundusze ETF nadal kradną światło dzienne

W poniedziałek, 4 marca, wpływy Bitcoin ETF ponownie nabrały tempa po spowolnieniu w zeszłym tygodniu. Łączne wpływy Bitcoin ETF w poniedziałek wyniosły oszałamiające 588 milionów dolarów, przy czym zarówno Fidelity, jak i BlackRock odnotowały ponad 400 milionów dolarów wpływów każdy. Z drugiej strony, GBTC odnotował odpływy netto w wysokości 368 mln USD, zgodnie z danymi od inwestorów Farside.

Cóż, napływy netto pomogły cenie Bitcoina (BTC) zbliżyć się do rekordowego poziomu, a analitycy spodziewają się, że wkrótce przekroczy ona 70 000 USD.

Eric Balchunas, strateg ETF w Bloomberg, donosi o znaczącej aktywności handlowej na rynku kryptowalut, szczególnie w przypadku funduszy ETF Bitcoin. Balchunas podkreśla, że dzisiejszy dzień był drugim najwyższym dniem pod względem wolumenu dla dziesiątki, z wolumenem obrotu wynoszącym około 5,5 miliarda dolarów. Warto zauważyć, że sam ETF IBIT wniósł 2,4 miliarda dolarów do tego wolumenu, przesuwając swoje aktywa pod zarządzaniem (AUM) powyżej 11 miliardów dolarów.

Co więcej, Balchunas zwraca uwagę, że każdy ETF w ramach dziesiątki doświadczył niezwykłego wzrostu wartości o ponad 30% w ciągu ostatnich sześciu dni. Spekuluje on, że te imponujące wyniki mogą przyczynić się do utrzymania dynamiki aktywności handlowej. Balchunas rysuje podobieństwa do zjawiska “ARK Manii”, sugerując podobieństwa w obecnych nastrojach rynkowych.

Podsumowując, Balchunas sugeruje, że znaczny wzrost aktywności handlowej obserwowany w ubiegłym tygodniu może stanowić raczej nową normę niż anomalię.

Wzrost cen BTC będzie kontynuowany?

Cena Bitcoina jest o kilka centymetrów od osiągnięcia nowego rekordu wszech czasów, a wybicie powyżej 70 000 USD może doprowadzić do dalszego wzrostu cen. Biorąc również pod uwagę silne napływy do spotowych funduszy ETF Bitcoin, gracze instytucjonalni mogą napędzać dalszy wzrost.

Analityk Bitcoina, Willy Woo, oferuje wgląd w obecny stan rynku kryptowalut, podważając koncepcję hossy. Według Woo, obecna aktywność rynkowa stanowi jedynie fazę rozgrzewki, a nie pełnoprawną hossę opartą na fundamentach.

Woo sugeruje, że prawdziwa hossa oparta na fundamentach charakteryzuje się przełamaniem górnego niebieskiego pasma w poniższym indeksie makro. Sugeruje on, że po przekroczeniu tego progu uczestnicy tradycyjnych finansów (TradFi) mogą zostać zaskoczeni przez dynamikę rynku.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours